جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ , ۰۲:۲۶:۲۹
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۹/۱۱ ساعت ۱۱:۱۵
لینک کوتاه مطلب:

۷۳درصد دیواندره ای ها ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند

مدیر شبکه بهداشت و درمان دیواندره اظهار داشت: 89 درصد جمعیت هدف بالای 12 سال، دز اول واکسن کرونا و73 درصد هم دز دوم را دریافت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره ، دکتر علیرضا حشمتی با اشاره به اینکه تا چهار شنبه این هفته ۸۹.۴۳ درصد از کل جمعیت شهرستان دُز اول را و ۷۳.۱۷ درصد نیز دُز دوم را دریافت کردند، اضافه کرد: باید ۸۰ تا ۹۰ درصد کل جمعیت شهرستان هر ۲ دُز واکسن را دریافت کنند تا چرخه انتقال کرونا شکسته شود.
حشمتی افزود: جمعیت بالای ۱۲ سال شهرستان دیواندره را ۶۸۰۸۳هزار نفر تخمین زدیم که از این تعداد ۶۰۸۸۷ هزار نوبت اول و ۴۹۸۱۷هزار نفر هر ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کرده اند.
وی وضعیت کرونایی شهرستان دیواندره را زرد و ثابت عنوان کرد و گفت: هم اکنون حدود ۶ نفر کرونایی در بیمارستان بستری هستند که خوشبختانه هیچکدام، بد حال نیستند.
وی از شهروندان و اهالی روستاها خواست تا هرچه زودتر برای تزریق واکسن کرونا به مراکز بهداشت و مرکزهای تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.
نبود آگاهی از ماهیت واکسن، دلیل پوشش کم واکسیناسیون است
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیواندره گفت: عدم آگاهی مردم و بی اطلاعی از ماهیت واکسن، عدم مشارکت، تبلیغات ضد واکسن توسط یکسری افراد سودجو و به دنبال آن ترس بی مورد مردم از عوارض طولانی مدت واکسیناسیون دلایل اصلی پوشش کم واکسیناسیون در استان کردستان است.
دکتر علیرضا حشمتی با اشاره به اینکه از اوایل توزیع واکسن در کشور از لحاظ توزیع واکسن کمبودهایی در شهرستان داشتیم، اما بعداً واکسن در دسترس کادر درمان شهرستان قرار گرفت و روند واکسیناسیون شتاب گرفت.
وی تاکید کرد: از همان اوایل کرونا و واکسیناسیون از تمام ظرفیت و پتانسیل شبکه بهداشت، سفیران سلامت و بهورزان، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از طریق فضای مجازی، نصب بنر در سطح شهر، مصاحبه با خبرگزاری ها و کانال های خبری برای دعوت مردم جهت واکسیناسیون استفاده کردیم.