پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۹:۵۷:۱۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۰/۵ ساعت ۱۲:۰۲
لینک کوتاه مطلب:

فراخوان نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه کردستان

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان با حمایت و همکاری خانه مطبوعات و رسانه های استان کردستان ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استانداری کردستان،صدا وسیمای مرکز استان کردستان ، نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه را با هدف اشاعه ، گسترش و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت ، احیاء توسعه، اصلاح و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی و رشد و تعالی سواد رسانه‌های استان در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری و... برگزار می‌کند. دبیرخانه جشنواره از کلیه روزنامه‌نگاران ، نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاههای اطلاع رسانی مجاز و دوستداران طبیعت دعوت می‌کند تا آثار خود را براساس محورها و بخش‌های اعلام شده به دبیر خانه ارسال کنند.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان با حمایت و همکاری خانه مطبوعات و رسانه های استان کردستان ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، استانداری کردستان،صدا وسیمای مرکز استان کردستان ، نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه را با هدف اشاعه ، گسترش و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت ، احیاء توسعه، اصلاح و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی و رشد و تعالی سواد رسانه‌های استان در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری و… برگزار می‌کند. دبیرخانه جشنواره از کلیه روزنامه‌نگاران ، نویسندگان، خبرنگاران، عکاسان مطبوعات و خبرگزاری‌ها و پایگاههای اطلاع رسانی مجاز و دوستداران طبیعت دعوت می‌کند تا آثار خود را براساس محورها و بخش‌های اعلام شده به دبیر خانه ارسال کنند.

اهداف جشنواره :

ارتقای دانش رسانه‌ های استان در ارتباط با کارکردهای و اهمیتهای منابع طبیعی و آبخیزداری
آشنایی فعالیتها و اقدامات و اثر بخشی فعالیتهای منابع طبیعی و آبخیزداری
ارتقاء سطح کیفی خبر ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان
گسترش فرهنگ مطالعه و شناسایی نقاط قوت و ضعف رسانه های در زمینه منابع طبیعی و آبخیزداری
آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه های مکتوب و مجازی و ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه‌ها ونیز بهره‌گیری از این قابلیت‌ها در جهت نهادینه کردن فرهنگ حفاظت ، احیاء توسعه، اصلاح و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی

بخش‌های جشنواره :

بخش های اصلی
خبر
گزارش
مقاله
یادداشت
نقد
طرح
کاریکاتور
تیتر
پادکست
اینفوگرافی
موشن گرافی
کاریکاتور
انیمیشن
کلیپ
بخش های موضوعی
پیشگیری از تخریب منابع طبیعی ،(حریق جنگلها ومراتع، تخریب و تصرف ارضی ملی ، قطع درختان و بوته کنی )
کارکردهای منابع طبیعی در زندگی روزمره،
جنگلکاری و جنگلداری و زراعت چوب.
مدیریت و بهره برداری از مراتع وتوسعه گیاهان دارویی
آبخیزداری و آبخوانداری (کنترل سیلاب ها و مهار هرز آب ها، فرسایش خاک ، کمک به تغذیه سفره های آب زیر زمینی
نقش مردم ، رسانه ها ، مسئولین و قانونگذاران در حفاظت از منابع طبیعی
بخش ویژه
شعار سال ( تولید، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها )
شهدای جنگلبان

آثار رسیده در بخش های موضوعی جداگانه بررسی شده و از رسانه ای که بیشترین آثار را در هر یک از موضوعات فوق داشته باشد به عنوان رسانه برتر تجلیل خواهد شد.
آثار ارسال شده در بازه زمانی اول فروردین ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ دی ماه ۱۴۰۰ در خبرگزاری‌ها و پایگاههای اطلاع رسانی و رسانه های مجاز منتشر شده باشند .
علاوه بر ارسال لینک انتشار آثار ، ارسال اصل آثار و یا تصویر چاپ شده آثار به دبیرخانه الزامی است و نیز آثار ارسالی در سامانه بارگذاری شوند.
هر شرکت کننده با ارسال ۳ اثر فقط در یک بخش شرکت نماید.
ارسال آثار به زبان فارسی میسر است .

شرایط و مقررات شرکت در جشنواره :

آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که در فاصله زمانی ابتدای فروردین ۱۴۰۰ تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ در یکی از نشریات استانی، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری استان و سرپرستی های نشریات سراسری، صدا و سیمای مرکز استان و رسانه های مجاز منتشر شده باشد.
آثاری پذیرفته می شود که نام صاحب اثر قید شده باشد وافرادی که آثار آن ها با نام مستعار و کد ثبت می گردد باید به تأیید مدیر مسئول رسانه رسیده باشد
تبصره: نمایندگی های نشریات سراسری و خبرگزاری ها به منزله مدیرمسئول رسانه شناخته نمی شوند و باید توسط مدیرمسئول در مرکز تأیید گردد.
مطالب مربوط به رسانه های فاقد مجوز امکان شرکت در جشنواره را ندارند.
هر متقاضی مجاز به شرکت در یک بخش از جشنواره می باشد و در هر بخش الزاماً ۳ اثر را بارگذاری نماید، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف خواهد کرد.
رسیدگی به آثار یک مرحله ای و توسط هیأت داوران جشنواره خواهد بود.
هیات داوران امکان ارسال اثر به جشنواره را ندارند و قاعده داوری بدین ترتیب خواهد بودکه برای رد یا تأیید هر اثر، نظر نصف به اضافه یک رأی هیأت داوران تعیین کننده خواهد بود.
تعداد اعضای شرکت کنندگان در بخش های مختلف جشنواره، رتبه بندی خواهند شد:
بالای ۱۵ نفر شرکت کننده: نفرات اول، دوم وسوم انتخاب خواهد شد.
ما بین ۱۰تا ۱۵ نفر شرکت کننده: نفرات اول و دوم انتخاب خواهد شد.
بین ۵ تا ۱۰نفر شرکت کننده: فقط یک نفر
تعداد آثار کمتر از مقدار تعیین شده در بخش های دیگر ادغام یا حذف می گردد.
متقاضیان شرکت در جشنواره می بایست از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ آثار خود را در سایت pressfestival.ir و نیز به آدرس پست الکترونیک frwkurdistan1400@gmail.com ارسال نموده و همچنین به صورت چاپ شده و نیز مندرج در لوح فشرده از طریق پست به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

جوایز جشنواره :

بخش های اصلی
نفر اول در هر رشته: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال
نفر دوم در هر رشته: لوح تقدیر و مبلغ ۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال
نفرسوم در هر رشته: لوح تقدیر و مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال
بخش های موضوعی
تجلیل از رسانه برتر

مراسم اختتامیه در مراسم هفته منابع طبیعی سال ۱۴۰۰ برگزار میگردد.
نشانی دبیرخانه اجرایی : کردستان سنندج بلوار پاسداران سه راهی شالمان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان کد پستی ۶۶۱۶۹۴۳۱۴۱ صندوق پستی ۱۷۶ دبیرخانه اجرایی نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه کردستان