شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲ , ۰۲:۳۶:۴۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۰/۱۲/۵ ساعت ۱۰:۵۱
لینک کوتاه مطلب:

پیام تبریک فرماندار به مناسبت روز مهندس

جمال ارشدی فرماندارشهرستان دیواندره با صدور پیامی؛ فرارسیدن پنجم اسفند روز مهندس را به جامعه مهندسین شهرستان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دیواندره ؛ جمال ارشدی فرماندار شهرستان دیواندره در پیامی تبریکی، مهندسی را تداعی کننده ابتکار، نوآوری و خلاقیت دانست که زمینه ساز رشد و موتور محرک پیشرفت کشور خواهد بود.

متن پیام به شرح زیر است :

پنجم اسفند ماه سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی یکی از بزرگترین چهره های علمی جهان اسلام که به نام روز مهندس در تقویم ملی ایران آمده است ، یادآورخلاقیت ها ، نوآوری ها و خودباوری های مهندسان این سرزمین است.

نگاه علمی و تخصصی به موضوعات و مسائل روزمره زندگی بشر همواره و در تمام اعصار و زمان اهمیت ویژه‌ای داشته است و در این زمینه ایرانیان در زمره پیشگامان محسوب شده و اندیشه های ناب و نگاه مدقانه دانشمندان تاریخ پرافتخار ایران اسلامی، نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، فارابی، ابوریحان بیرونی و ابن سینا موید این ادعا و در عصر حاضر نیز الهام بخش طرح‌های نو در جهان به شمار می‌رود.

اینجانب پنجم اسفند ماه، روز ملی مهندس را به جامعه مهندسی کشور بخصوص مهندسین سازمان نظام مهندسی شهرستان دیواندره تبریک عرض نموده و امیدوارم در سایه همت والای مهندسین این مرز و بوم بیش از پیش شاهد رشد و تعالی معماری اصیل اسلامی- ایرانی همگام با معماری نوین جهانی باشیم.