شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ , ۱۹:۳۷:۴۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۳/۲۲ ساعت ۱۱:۲۰
لینک کوتاه مطلب:

تشکیل قرارگاه ۲۱تیر با محوریت ترویج حجاب و عفاف

تشکیل قرارگاه ۲۱تیر با محوریت ترویج حجاب و عفاف و با حضورحاج ماموستا مرادی امام جمعه ، سید طاهر حسینی فرماندار،محمد الله مرادی دبیر امر به معروف ونهی از منکر استان ومسئولین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد

حاج ماموستا مرادی امام جمعه شهرستان دیواندره به اهمیت ایجاد قرارگاه ۲۱ تیر و توجه بیشتر مسئولان به مسئله حجاب و عفاف گفت: دستگاه‌های عضو این قرارگاه برای ترویج مسئله حجاب و عفاف در جامعه باید همه تلاش خود را به کار گیرند و با ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر همکاری‌های لازم را داشته باشند.
امام جمعه شهرستان دیواندره با بیان اینکه دشمن به دنبال ترویج بی‌بند و باری در جامعه است و ما نباید در برابر او منفعل باشیم، ادامه داد: متاسفانه در گذشته به واسطه غفلت‌های صورت گرفته شاهد اقدامات مثبت و روبه جلو در مسئله حجاب و عفاف نبوده‌ایم و لازم است اقدام موثری در این خصوص انجام شود.
وی با اشاره به عدم تاثیرگذاری کارهای جزیره‌ای در این راستا اظهار داشت: نباید ناامید شد و همه ادارات باید فعالانه و متحدانه برای این مهم تلاش کنند.
محمود الله مرادی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در این جلسه با تشریح وضعیت نامطلوب حجاب و عفاف در جامعه و تاثیرات آن در افزایش آسیب‌های اجتماعی گفت: قرارگاه ۲۱ تیر در مرحله اول در راستای اصلاح وضعیت حجاب و عفاف در جامعه، تمرکز خود را روی ادارات استان خواهد گذاشت و در مراحل بعدی برای خانواده، مدارس، دانشگاه‌ها، اصناف و …برنامه‌های ایجابی برگزار می‌کند.
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه نقش بسزایی در جلوگیری از سست شدن بنیان خانواده‌ها و کاهش آسیب‌ها دارد و لازم است در مرحله اول لزوم تقید به حجاب و عفاف در جامعه تبیین شود و دغدغه عمومی شکل گیرد.
در ادامه فرماندار شهرستان دیواندره گفت: در جامعه اسلامی ایران بروز برخی از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی مخصوصا در حوزه حجاب و عفاف زیبنده نیست و لازم است به مسئله حجاب و عفاف به صورت جدی و عملیاتی نگاه کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: کمبود اصناف عرضه کننده البسه اسلامی در شهرستان و وفور البسه‌های خارجی در سطح بازار قابل قبول نبوده و مسئولان متولی باید در این خصوص جدیت بیشتری به خرج دهند.

در پایان جلسه نیز مسئولان قضایی، انتظامی، فرهنگی و آموزشی استان آمادگی خود را برای اجرای مصوبات این قرارگاه اعلام کردند.