پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ , ۰۸:۴۵:۵۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۳/۲۲ ساعت ۱۱:۲۹
لینک کوتاه مطلب:

پیام فرماندار دیواندره به مناسبت هفته جهاد کشاورزی

هفته جهاد کشاورزی یادآور فرمان تاریخی جهادگر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهاد مقدس جهادسازندگی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره ، سید طاهر حسینی، فرماندار شهرستان دیواندره  با صدور پیامی هفته جهاد کشاورزی را تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

?بسم الله الرحمن الرحیم
? هُوَ أَنْشَأَكُمْ مِنَ الْأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَكُمْ فِيهَا (هود/۶۱)

نقش ارزشمند کشاورزی در تمام ادوار و اعصار از اساسی‌ترین برنامه‌های رشد و توسعه اقوام، فرهنگ‌ها و جوامع در امر پیشرفت همه‌جانبه به شمار می‌رود. ایران اسلامى نیز به عنوان کشورى صاحب تمدن کهن از دیرباز در کنار نقش ارزنده خود در پرورش اندیشمندان و نخبگان، داراى پیشینه درخشان در زمینه رشد وتوسعه کشاورزى است.

این در حالی است که امروزه کشاورزی و دامپروری به عنوان بستر امنیت و سلامت غذایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و به عنوان یکی از ارکان مهم و بنیادین نظام اقتصادی کشور به شمار می‌رود.

استان کردستان با دارا بودن ظرفیت‌های مناسب در عرصه تولید محصولات مزیت‌دار و خاص توانسته است با استعانت از درگاه الهی، پشتکار و تلاش والای تولیدکنندگان، دانش مبتنی بر تجربه نخبگان و همت و حمایت جهادی  مسئولان در مسیر آبادانی ایران، گام‌های مؤثر بردارد.

هفته جهاد کشاورزی یادآور فرمان تاریخی جهادگر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهاد مقدس جهادسازندگی است. حفظ روحیه و آرمان جهادسازندگی در راستای خدمت‌رسانی به مناطق محروم و کمک به توسعه روستا از بزرگترین دستاوردها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بعنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام گرفته است، باید با تکیه برتوان فنی، کارشناسی و اجرایی و نیز بهره‌گیری از پتانسیل‌های علمی متخصصین امر، بیش از گذشته برای دستیابی به اهداف عالی استقلال، امنیت غذایی و توسعه همه‌جانبه کشور گام برداشت.

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از تلاش وافر همکاران سخت‌کوش در مجموعه سازمان جهاد کشاورزی شهرستان، فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی (۲۱لغایت۲۷ خرداد) را به تمامی جهادگران عرصه کشاورزی و تولید تبریک عرض می‌نمایم.

امید است با تأسی از آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران (ره) و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر توسعه فرهنگ و روحیه جهادی در جامعه و اجرای برنامه‌های توسعه کشاورزی «دولت مردمی، ایران قوی» در جهت حفظ ارزش‌ها، خدمت‌رسانی به مردم، تأمین اقلام و کالاهای اساسی با در نظرگرفتن مسئولیت جدید وزارت جهاد کشاورزی و همچنین افزایش تولید تا رسیدن به مرحله خودکفایی محصولات کشاورزی، همچون گذشته کوشا و موفق باشید.