شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ , ۱۸:۵۶:۱۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۳/۲۲ ساعت ۱۱:۲۵
لینک کوتاه مطلب:

 ? برگزاری مراسم جشن روز دختر و میلاد علی بن موسی الرضا(ع) در دیواندره

?مراسم جشن روز دختر و میلاد امام علی بن موسی الرضا(ع) به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیواندره برگزار شد.

? این مراسم با حضور امام جمعه، فرماندار ، روسای ادارات در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
? در ابتدای مراسم حجت الاسلام ابراهیم رستمی سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن تبریک ولادت با سعادت امام رضا (ع ) و روز دختر از ادارات همکار در برگزاری این مراسم تقدیر کرد.

? در ادامه حاج ماموستا جلال مرادی امام جمعه شهرستان دیواندره ضمن بیان سخنانی در باب جایگاه دختر در اسلام گفت:
در اسلام زنان و دختران از جایگاه خاصّی برخوردارند. تعابیر زیبایی که برای دختران به کارگرفته شده، نشان از امتیاز و ویژگی خاصّ دختران دارد. واژه هایی چون: ریحانه (گل)، قواریر (بلورها)، و حسنه (نیکی). اسلام دینی است که به زنان و دختران و حقوق آنها ارزش و اهمیت زیادی ‌داده است. در عصر کنونی که جامعه غربی در اوج بهره کشی از زنان و دختران تلاش می کند با قانونمند کردن ضدّ ارزش های خود برای دیگر جوامع و فرهنگ ها، فشارهای فراوانی را خصوصاَ بر مسلمانان وارد سازد توجّه به جایگاه دختران در سخن و سیره معصومان بسیار با اهمیت به نظر می رسد.
? وی در ادامه خاطر نشان کرد: خداوند در آیه ۴۹ سوره شوری از دختر به عنوان هدیه استفاده می کند و انسان ها باید از این هدیه خداوند خوشحال شوند. این تعبیر بهترین تعبیر ممکن برای دختر است، همچنانکه برای پسر چنین تعبیری بکار نرفته است. با این حال نقش تعیین کننده زن در بقاء و رشد جامعه بشری همیشه مورد توجّه بوده است. تاریخ این حقیقت را در سینه خود ثبت کرده که پیامبران در احقاق حقوق و نقش سالم و سازنده زنان، برترین جریان سازی و هدایت را داشته که بارزترین آن شرع مقدس اسلام است.
? در پایان مراسم ا ز ۱۵ نفر از دختران نمونه و  ۲ زوج که در روز میلاد امام رضا(ع) مراسم ازدواج خود را برگزار کرده بودند تقدیر بعمل آمد.