پنج شنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ , ۱۱:۴۹:۵۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۳/۲۶ ساعت ۱۴:۲۳
لینک کوتاه مطلب:

تندیس جشنواره تئاتر طنز منطقه ای دیواندره رونمایی شد

محمد سلیم کریمی دبیر پنجمین جشنواره منطقه ای تئاتر طنز دیواندره گفت: با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و سرپرست فرمانداری شهرستان دیواندره از تندیس پنجمین جشنواره طنز منطقه ای شهرستان دیواندره رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، دبیر پنجمین جشنواره طنز منطقه ای شهرستان دیواندره روز پنجشنبه در مراسم رونمایی از این تندیس اظهار داشت: خوشبختانه پس از تجربه چهار دوره برگزاری موفق جشنواره، امسال پنجمین دوره آن با حضور استان های کردستان، همدان، لرستان، زنجان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و ایلام  در شهر دیواندره برگزار خواهد شد.

محمد سلیم کریمی گفت: گروه های مختلفی از استان های شرکت کننده با ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره، خواستار حضور در این رویداد هنری شدند که در نهایت از میان ۵۱ متن و ۳۵ فیلم ارسالی، ۹ اثر به مرحله نهایی راه یافتند و ۲ اثر دیگر هم به عنوان آثار ذخیره انتخاب شدند.

وی گفت: در بخش استند آپ کمدی با گستره کشوری تعداد ۵۸ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که در نهایت پس از بازبینی توسط هیات محترم داوران، تعداد چهار اثر برای مرحله نهایی جشنواره انتخاب شدند.

دبیر پنجمین جشنواره طنز منطقه ای شهرستان دیواندره آثار راه یافته به جشنواره را شامل مرغ باغ هپروت به کارگردانی مهرداد کاووسی، دیباز به کارگردانی پویاحسنوند، قصه مردی که لب نداشت به کارگردانی زانیار اصلانی، کاش چشم نمی دید به کارکردانی پگاه معصومی و بساوایی به  کارگردانی بهرام حاج علی اکبری اعلام کرد.

وی افزود: ملی به کارگردانی سعید باغبانی، تیکی تاکا به کارگردانی محمد سلیمی، شانتاژ به کارگردانی عمران مرادی و سیاوش جدیدی، سلاخی به کارگردانی آزادمرادی از دیگر آثار راه یافته به این جشنواره است.

کریمی اظهار کرد: ٢ اثر هیپوفیز و مضحکه در محکمه هم به عنوان آثار ذخیره انتخاب شده اند.

وی  ادامه داد: پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر طنز دیواندره دهه آخر تیر ماه سال جاری در شهر دیواندره برگزار خواهد شد.