سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ , ۰۸:۰۴:۱۶
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۴/۱۸ ساعت ۱۳:۱۹
لینک کوتاه مطلب:

جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره به ریاست وزیر آموزش و پرورش

۸۵۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش کردستان اختصاص می یابد

زیر آموزش و پرورش گفت: در سفر امروز رییس جمهور به استان کردستان، ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای آموزش و پرورش استان تصویب می شود.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان دیواندره اظهار داشت: اصلاح اقتصادی که دولت سیزدهم عزم جدی برای اجرای آن دارد با همکاری و همراهی مردم شروع شده و در آینده تبعات خوبی برای مملکت خواهد داشت.

وی پیگیری مشکلات و دیدار چهره به چهره با مردم در تمام استان ها را وظیفه دولت مردمی و انقلابی دانست و افزود: شعار رییس جمهور بر پایه عدالت، شفافیت و مردمی شدن بنا نهاده شده که امروز با این سفرها محقق شده است.

وزیر آموزش و پرورش کشور گفت: از برکات سفر رییس جمهور به استانهای کشور اختصاص ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده که مصوب شده و اجرایی خواهد شد.

نوری به ظرفیت های شهرستان دیواندره اشاره کرد و ادامه داد: بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری در شهرستان دیواندره مورد توجه دولت بوده و تمام مسوولان شهرستان برای حل مشکلات این بخش ها تلاش خود را دو چندان کنند تا شاهد پیشرفت در این بخش ها باشیم.

استان کردستان امروز جمعه میزبان سفر استانی آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور و هیات همراه است.

دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم شهرستان سقز، نشست با روحانیون استان، دیدار با مردم سنندج در ورزشگاه ۶ هزار نفری ۲۲ گولان، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با اصحاب رسانه از برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور به کردستان است.

وزیر آموزش و پرورش، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، وزیر جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، رییس دفتر رییس جمهور، مشاور رییس جمهور در امور مناطق آزاد تجاری و صنعتی و ویژه اقتصادی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  و مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی می کنند.

استان کردستان با بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۷ روستای دارای سکنه دارد.