چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ , ۰۱:۳۱:۱۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۴/۲۵ ساعت ۱۲:۴۲
لینک کوتاه مطلب:

? شهرداری و شورای اسلامی شهر دیواندره برگزار نمود:

?مراسم گرامیداشت هفته ی شهرداری ها و دهیاری ها صبح امروز با حضور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، معاونت دفتر امور روستایی استانداری، سرپرست هماهنگی ستادهای بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی، فرماندار شهرستان دیواندره، امام جمعه شهرستان، فرمانده سپاه پاسداران شهرستان، فرمانده نیروی انتظامی، ریاست دادگستری و دادستان شهرستان، اعضای شورای تامین، سرپرست شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر دیواندره، روسای ادارات شهرستان، شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهر زرینه و هزارکانیان، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان، اصحاب رسانه و معتمدین و فعالین اجتماعی شهر دیواندره در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

? در ابتدای مراسم مهندس ایوب قادری سرپرست شهرداری دیواندره، ضمن خیر مقدم به شرکت کننده گان در مراسم، هفته شهرداریها را یاداور خدمات شبانه روزی و بی منت مجموعه شهرداری دانست و اظهار داشت: تمام تلاش مجموعه شهرداری جلب رضایت همشهریان بوده و هرجا هم که نقصی در خدمت رسانی مشاهده شده تنها به دلیل کمبود اعتبارات و فرسوده بودن ماشین الات بوده است. وی در ادامه تخصیص بودجه جهت به انجام رساندن پروژه های نیمه تمام را خواستار شد و افزود این مهم نه تنها تقاضای شهرداری بلکه درخواست شهروندان جهت توسعه شهری می باشد.
? حاج ماموستا مرادی امام ‌جمعه محترم شهرستان از دیگر سخنرانان این مراسم بود که با تبریک هفته شهرداریها و دهیاریها به مجموعه شهرداری افزودند: شهرداری و اعضای شورای اسلامی باید امین وامانت دار مردم بوده و حق امانت داری وظیفه ذاتی و مهم شهرداری می باشد و امر خداوند بر این است که امانت به صاحبان آن برسد.‌
? سید طاهر حسینی فرماندار شهرستان دیواندره سخنران بعدی این مراسم ضمن تبریک هفته شهرداریها اظهار داشتند تمامی ادارات باید حامی شهرداری در به سرانجام رساندن پروژه های عمرانی بوده و نسبت به توسعه شهر تسهیل گری نمایند. وی افزود شهرداریهای استان به لحاظ مالی دچار مشکل بوده و همین امر حمایت همه جانبه نهادهای ذیربط از این ارگان خدمات رسان را می طلبد.
✅ در ادامه مراسم فرزاد باباویسی عضو شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخته و مشکلات شهرداری را به سمع و نظر حضار در جلسه رساندند. وی مهمترین مشکل شهرداری را کمبود اعتبارات عنوان و افزودند شهر دیواندره به دلیل موقعیت جغرافیایی و شاهرگ ترانزیتی بودن آن نیازمند به ایجاد کمربندی ۳۶ متری می باشد. نبود پارکینگ کامیون، کمبود اعتبار برای خرید قیر، نبود ماشین آلات مدرن و فرسوده بودن حوزه موتوری واحد خدمات شهری، کمبود خودروهای مناسب آتش نشانی با وجود جمعیت ۸۵ هزار نفری از مشکلاتی بود که آقای باباویسی به آن اشاره نمود.
✳️ در ادامه دکتر جمشید اسدی، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری کردستان ضمن تشکر از سرپرست شهرداری دیواندره به دلیل برگزاری این گردهمایی، اظهار داشت: شهرداری یک موسسه عمومی غیر دولتی می باشد که باید با تکیه بر برنامه ریزی های مدون جهت توسعه همه جانبه شهرتصمیم گیریهای اساسی نماید.‌
? ایشان در ادامه تصریح نمود: قبلا شاخص بودجه اختصاصی برای هر شهرداری بر اساس جمعیت، مساحت و میزان محرومیت بوده که این امر با جذب اعتبار باعث افزایش خدمات عمرانی می گردید اما از دی ماه سال ۱۴۰۰ قانونی وضع گردید که بودجه و اعتبار فقط به شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت تعلق گیرد که این امر کمبود اعتبارات و بودجه را برای شهرداری ها رقم زده است و شهرداری ها باید بودجه های خود را از راه عوارض تامین نماید.
?در ادامه مراسم از مدیران کل استانی و روسای ادارات شهرستانی علی الخصوص مدیرکل دفتر امور شهری، فرماندار، امام جمعه شهرستان، اعضای محترم شورای تامین و روسای ادارات شهرستان که همواره حامی شهرداری دیواندره در اجرای پروژه های عمرانی بوده اند با اهدای لوح تقدیر تشکر ویژه به عمل آمد.
♦️ در ادامه مراسم با اهدای لوح تقدیر از طرف دکتر اسدی مدیر کل دفتر امور شهری و فرماندار شهرستان دیواندره از زحمات مهندس قادری و مهندس درویشی بابت اقدامات عمرانی و فرهنگی صورت گرفته در چندماه اخیر تقدیر گردید.
?لازم به ذکر است اجرای برنامه های متنوع موسیقی و نمایش های طنز و همچنین تقدیر از کارمندان و کارگران نمونه شهرداری دیواندره و زرینه و دهیاران نمونه هر سه بخش مرکزی، سارال و کرفتو از دیگر بخشهای این مراسم بود