شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ , ۱۸:۴۴:۴۴
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۴ ساعت ۱۰:۵۳
لینک کوتاه مطلب:

پیام تبریک فرماندار دیواندره به مناسبت روز خانواده و تکریم بازنشستگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ سید طاهر حسینی فرماندار شهرستان دیواندره با صدور پیامی روز خانواده و تکریم بازنشستگان را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

۲۵ذی الحجه، سالگشت شأن نزول آیه هل اتی در سوره مبارکه ی انسان است که در اهمیت جایگاه خانواده و استحکام پایه های آن نازل شده است. از این رو در تقویم ملی کشور این روز به عنوان «روز ملی خانواده و تکریم بازنشستگان» نام گذاری شده است تا به این بهانه در این روز بیش از اوقات دیگر با پرداختن به اهمیت جایگاه خانواده و ضرورت تکریم بازنشستگان، زمینه ی تجلیل از این سرمایه های معنوی کشور فراهم شود.

«خانواده» در بین نهادهای اجتماعی اثرگذارترین نهاد تربیتی واز بزرگترین پشتوانه های تعالی و توسعه ی جوامع محسوب می شود. ارکان این نهاد را سالمندان تشکیل می دهند که توجه و تکریم آنان در آیین مقدس اسلام به صورت ویژه ، مورد تأکید قرار گرفته است.

بازنشستگان پایه و اساس عواطف انسانی و اجتماعی خانواده و جامعه هستند و هر چه این قشر از جامعه تکریم و احترام شوند موجبات تحکیم بنیان خانواده ها فراهم آمده و تربیت و پرورش نسل آینده منطبق بر آموزه های اسلامی و ایرانی را در پی خواهد داشت.

اینجانب ضمن تبریک صمیمانه به مناسبت فرا رسیدن این روز، سعادتمندی، سرافرازی و سربلندی تمامی بازنشستگان و خانواده های آنان را از درگاه خداوند متعال مسئلت نموده و امیدوارم جامعه امروز و فردای ما همواره از برکات وجودی و تجربیات ارزنده این عزیزان، بهره ور و بهره مند باشد.

سید طاهر حسینی

فرماندار شهرستان دیواندره