شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ , ۱۸:۰۶:۲۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۸/۱۷ ساعت ۱۰:۵۹
لینک کوتاه مطلب:

?برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره در آستانه هفته کتاب

?فرماندار شهرستان دیواندره ؛ باید به سمتی حرکت کنیم که فعالیت کتابخانه های کاملا مردمی شود

?جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره با حضور فرماندار، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، بخشدار مرکزی و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، روز دوشنبه ۱۷ آبان ماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

?حسینی با اشاره به فعالیت خیربن در عرصه کتابخوانی گفت: در بحث کتابخانه‌ها نباید تنها به اعتبارات استانی و کشوری اکتفا کرد بلکه باید به سمتی حرکت کنیم که فعالیت کتابخانه ها کاملا مردمی شود.

?به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره ؛«سید طاهر حسینی » در جلسه انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان اظهار کرد: کتابخانه ها یکی از مهمترین مراکز توسعه فرهنگی هستند که باید توجه ویژه ای نسبت به آنها صورت گیرد.

?فرماندار شهرستان دیواندره ،به فعالیت خیربن در عرصه کتابخوانی و کتابخانه‌سازی اشاره کرد و افزود: در این راستا نباید تنها به اعتبارات استانی و کشوری اکتفا کرد بلکه باید به سمتی حرکت کنیم که فعالیت کتابخانه ها کاملا مردمی شود.

?وی با بیان اینکه افراد دانشگاهی و اهل مطالعه می توانند در توسعه فرهنگ مطالعه نقش داشته باشند اضافه کرد: امروزه با توجه به سبک زندگی نوینی که پدید آمده، اطلاع رسانی درست از نحوه فعالیت کتابخانه ها می تواند خانواده ها را با فضای کتابخانه ها آشنا کند.

?حسینی افزایش سرانه کتابخانه ها در روستا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ابراز کرد: مشاهده می شود که مراجعه و ارتباط با کتابخانه محدود است که تشویق و اطلاع رسانی درست از فعالیت کتابخانه ها می تواند تاثیر بسیاری در ارتباط مردم با کتابخانه ها داشته باشد.

?وی با اشاره به اینکه کتابخانه مکانی مقدس است تصریح کرد: علاوه بر استفاده درست از فضای کتابخانه ها باید محتوای متناسب با کتابخانه ها قرار گذاشته شود.