شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲ , ۰۴:۱۴:۱۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ ساعت ۱۴:۵۹
لینک کوتاه مطلب:

آئین نواختن زنگ انقلاب در اولین روز از دهه فجر توسط فرماندار شهرستان دیواندره

امروز 12 بهمن ماه 1401 همزمان با سراسر کشور در نخستین روز از ایام دهه فجر؛ مراسم نواختن زنگ نمادین انقلاب اسلامی به مناسبت لحظه ی ورود تاریخی و سرنوشت ساز حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه شهید تندگویان  برگزار شد.

امروز ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ همزمان با سراسر کشور در نخستین روز از ایام دهه فجر؛ مراسم نواختن زنگ نمادین انقلاب اسلامی به مناسبت لحظه ی ورود تاریخی و سرنوشت ساز حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه شهید تندگویان  برگزار شد.

این آیین با حضورحاج ماموستا مرادی  امام جمعه محترم شهرستان، سید طاهر حسینی فرماندار دیواندره ، فرمانده سپاه شهرستان ،حسینی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان، ، جمعی از مسئولین ، نمایندگان دانش آموزان برگزار شد.

هر سال ۱۲ بهمن‌، همزمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه صبح، زنگ مدارس، سوت قطارها، کشتی‌ها به صدا درمی‌آید و زنگ انقلاب در سراسر کشور طنین‌انداز می‌شود.

در گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درمدارس مختلف این آیین‌ها با شعار محوری انقلاب اسلامی برگزار شد.

این برنامه‌ها با توجه به شیوع ویروس کرونا با اولویت فضای مجازی و با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های مختلف گروهی اجرا خواهند شد.

حسینی فرماندار دیواندره ضمن تبریک ایام گرامی داشت دهه ی مبارک فجر و یاد و خاطره شهدا و امام راحل (ره) انقلاب اسلامی را حادثه ای شگرف و ویژه توصیف کرد و افزود: انقلاب اسلامی انقلابی مردمی با اثر بخشی جهانی است.

سید فرهاد حسینی ، سرپرست آموزش و پرورش شهرستان دیواندره نیز با تبریک روزهای پرخاطره و غرور آفرین دهه فجر، نهضت امام خمینی (ره ) را نهضتی برگرفته از اندیشه های مذهبی به ویژه حادثه عاشورا دانست و یاد و خاطره ی همه شهدا مخصوصا شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای فرهنگی را گرامی داشت.

در این مراسم پس از اجرای زیبای گارد پرچم و حاملان قرآن کریم توسط دانش آموزان برگزار و زنگ انقلاب اسلامی در لحظه تاریخی ورود امام راحل(ره) به صدا درآمد.