شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲ , ۰۲:۳۱:۰۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ساعت ۱۵:۳۰
لینک کوتاه مطلب:

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: توسعه استان نیازمند جهاد شبانه‌روزی است

نماینده ولی‌فقیه در کردستان گفت: محرومیتهای استان ناشی از مشکلات گذشته به دلیل جنگ تحمیلی است و برای ارتقای توسعه و پیشرفت استان باید جهاد شبانه‌روزی داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در جمع مردم دهستان شریف‌آباد دیواندره با اشاره به دلایل ظهور انقلاب اسلامی اظهار کرد: مقابله با ظلم و بیداد از اولین دلایلی بود که مردم را برای مقابله با رژیم ستم‌شاهی برانگیخت.

وی با بیان اینکه تا زمانی که پرچم دین و اسلام بالا و حرکت در راه خدا باشد، خداوند یاریگر پیروان خود خواهد بود، افزود: ایستادگی در برابر ظالم و تن ندادن به ظلم مصداق حرکت در مسیر الهی است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: کسانی که انقلاب اسلامی را قبول ندارند با بی انصافی خدمات را نادیده می‌گیرند ولی ریش سفیدان هر محل می توانند درباره وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب صحبت و روشنگری کنند.

وی به پیشرفت در ابعاد علمی و زیرساختها اشاره کرد و گفت: خدمت رسانی وظیفه هر نظامی است و با وجود همه کارهای انجام شده، کردستان هنوز جای کار زیادی دارد برای رسیدن به این مطلوب، باید انسجام و وحدت را تقویت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی تاکید کرد: در اغتشاشات اخیر عده‌ای آمدند و کارهایی کردند تا مردم را از راه انقلاب جدا کنند ولی مردم در عین گله‌مندی به نظام اسلامی علاقه دارند.

نماینده ولی فقیه در کردستان از مردم خواست تا نسبت به اتفاقات به ویژه در ابعاد امنیتی حساس باشند و گفت: ایران در رژیم پهلوی ژاندارم منطقه بود و حمایتهای غرب و شرق را داشت و هیچ تحریم و جنگی متوجه کشور نبود ولی ایران اسلامی در طول چهار دهه گذشته با تحریم اقتصادی، کارهای ضدامنیتی، فتنه‌های ترکیبی و درگیر کردن کشورهای منطقه با ناامنی مواجه است و همه اینها اقداماتی است که دشمن با انجام آن در صدد است تا ستون انقلاب سست شود.

پوشش ۹۹ درصدی جمعیت روستایی بهره‌مند از گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز کردستان هم در جمع مردم شریف‌آباد با اشاره به بهره‌برداری از ۲۰۷ طرح با ۱۴۱ میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر در استان اظهار کرد: از جمله این طرح‌ها گازرسانی به شهر چناره و ۶۸ روستا است که بیشتر این روستاها در مناطق سخت‌گذر و مرزی هستند.

احمد فعله‌گری افزود: گازرسانی به ۹۳ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی و ۲۶ منطقه کوخ نشین و کلنگ زنی ۹ روستای جدید از دیگر طرح‌هاست.

وی با بیان اینکه ۹۹ درصد جمعیت روستایی استان به شبکه گاز سراسری متصل است گفت: امروز ۱۰ روستا به نمایندگی از طرحهای گازرسانی روستایی با ۵۸ کیلومتر لوله‌گذاری و ۳۳۰ علمک در دیواندره به بهره برداری رسید.

وی افزود: در مجموع ۱۷ طرح در دیواندره با ۱۶ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید که با این حساب ۱۶۵ روستای شهرستان به ۹۹.۷ درصد شاخص پوشش گاز طبیعی رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز کردستان، ۳۳ هزار و ۲۳۹ خانوار از اشتراک رایگان گاز ویژه مددجویان کمیته امداد در استان برخوردار هستند.

فعله‌گری گفت: زمستان امسال با وجود همه مشکلات و محدودیتها، گاز استان قطع نشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان هم با اشاره به بهره‌برداری از ۱۶ طرح هادی با ۴۹۰ میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر امسال اظهار کرد: تعداد اسناد مالکیت روستایی هم به ۹۰ هزار و ۳۲۰‌ جلد می‌رسید.

سعید رسولی به افتتاح ۵۳ هزار و پانصدمین واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده در کردستان در این روزها اشاره کرد و گفت: شاخص مقاوم سازی در استان ۱۲ درصد کمتر از متوسط کشوری است.

شهر دیواندره در فاصله ۹۵ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.